مجیدی: تا آخرین بازی فصل فهرست خروجی ندارم، با بازیکن 160 میلیون تومانی قرارداد 2 میلیاردی بستند

به گزارش وبلاگ تام فورد، سرمربی استقلال می گوید تیمش تا روز آخر فصل هیچ فهرست خروجی نخواهد داشت.

مجیدی: تا آخرین بازی فصل فهرست خروجی ندارم، با بازیکن 160 میلیون تومانی قرارداد 2 میلیاردی بستند

به گزارش ایسنا، فرهاد مجیدی، سرمربی تیم فوتبال استقلال درباره شرایط اسپانسر باشگاه استقلال از زمان حضورش در این تیم گفت: وقتی نیم فصل به استقلال آمدم، اسپانسر در نیم فصل اول و قبل از حضور من بیش از 95 درصد تعهدات کل فصل خود را پرداخت نموده بود. یعنی حدودا 75 میلیارد تومان و اگر این مبلغ را با 10 میلیارد ایرانسل و 12-10 میلیارد آقای نامداری جمع کنیم، نزدیک به 95 میلیارد تومان به حساب باشگاه آمده، اما دریافتی بازیکنان تیم میانگین بین 25 تا 30 درصد بوده و وقتی آمدم با اعتراض بازیکنان روبه رو شدم که چرا یکی 20 درصد و دیگری 55 درصد گرفته است؟

او ادامه داد: در حال حاضر باشگاه باید 60 میلیارد تومان پرداخت کند تا فقط تیم سال جاری را تسویه کنیم و اسپانسر هم بیش از مبلغ قراردادش پرداختی داشته است (حدود 90 میلیارد تومان) و این یعنی فاجعه! فاجعه ای که توسط مدیریت عوام فریب و دروغگوی قبلی اتفاق افتاده و تاوانش را باید طرفداران و اعضای فعلی پرداخت نمایند. طبق فهرستی که از باشگاه گرفتم، بازیکنان فقط 25 میلیارد تومان از قرارداد خود را گرفته اند و درآمد سال جاری هم پیش خور شده و سوال مهم و به شدت نگران نماینده این است که 60 میلیارد تومان باقی مانده را چطور می خواهند پرداخت نمایند؟!

مجیدی اضافه کرد: آن وقت در این شرایط خیلی از طرفداران که از واقعیت ها آگاه نیستند، به فکر تقویت تیم سال بعد و جذب بازیکنان قدرتمند خارجی و داخلی برای رقابت با الهلال کهکشانی هستند. علاوه بر همه این مسائل بدهی 35 میلیارد تومانی استراماچونی هم وجود دارد که شنیدم به مهلت آخرش نزدیک هستیم و ممکن است به کسر 6 امتیاز و بسته شدن پنجره جابجایی استقلال منتهی گردد.

او درباره مسائل مدیریتی باشگاه استقلال گفت: این هم از شانس من است که هر وقت استقلال را گرفتم یا بی پول است یا دعوای مدیریتی دارد. اینجا برای اولین بار می گویم من سر موضوع قاسمی نژاد به خاطر باشگاه اعتراضی نکردم و سکوت کردم، حتی گفتم حالا که نشد، حداقل پولش را بابت قرارداد ها به بازیکنان فعلی پرداخت کنید، اما این اتفاق هم نیفتاد. این در شرایطی بود که در همین نیم فصل رقیبان استقلال مثل سپاهان، کاپیتان تیم ملی (احسان حاج صفی) را خریدند، پرسپولیس هم از لیگ پرتغال و قطر بازیکن گرفت، اما ما مجبور بودیم با بودجه خیلی کم به بازار برویم. علاوه بر این شنیدیم که یک اپراتور در نیم فصل به تیم رقیب 30 میلیارد تومان یاری نموده است.

مجیدی گفت: یادمان نرود استقلال در دو فصل گذشته با تفکرات فنی یک سرمربی بسته نشده و با وجود حضور بازیکنان خوب، تیم همگن و موزون نیست. مثلا ما در پست هافبک دفاعی چهار- پنج بازیکن عالی داریم که باید در هر بازی در نهایت دو نفر آن ها بازی نمایند، اما در پست وینگر به جز مهدی قایدی بازیکن سرعتی نداریم. یارگیری مناسب و اصولی در اول فصل نیمی از قهرمانی را می سازد. جابجایی و تیم بستن برای قهرمانی، این نیست که شبانه در هتل با بازیکن 160 میلیون تومانی قرارداد 2 میلیاردی ببندند و امروز باشگاه را وارد حاشیه و مسائل نمایند.

سرمربی استقلال در ادامه تاکید نمود: استقلال تیم بزرگی است. بازیکن باید بداند که کجا می آید. امروز همه بازیکنانم می دانند که اخلاق، نظم و کیفیت مهم ترین اولویت من است. اگر منابع اقتصادی تامین گردد، تیم خوبی خواهیم بست و بازیکنانی جذب می شوند که بازی در استقلال برایشان افتخار باشد. من یاد گرفته ام با علاقه و مبارزه و با بهره گیری از علم پیشرفت کنم نه با استفاده از راه های غیرسالم. برای رسیدن به هدف باید سالم و جدی کوشش کرد.

او در ادامه درباره مسائل تیمش گفت: به دو بازیکن خوب تیم وقتی می گویم برای تمدید به باشگاه بروید، می گویند ما تا الان هم به خاطر شما سر تمرین می آییم وگرنه یکی از ما 15 درصد و دیگری 25 درصد پول گرفته ایم! بنابراین تا زمانی که قرارداد های سال جاری تسویه نگردد آیا می توان انتظار تمدید داشت؟ وقتی می شنوم بازیکنان جوان از یکدیگر یا از مربیان یک میلیون تومان قرض می گیرند خجالت می کشم به چشمان آن ها نگاه کنم. بازیکنان من تا اینجا خیلی کوشش و مردانگی نموده اند.

سرمربی استقلال گفت: این هم لطف طرفداران به من است که توقعات هشت ساله را در سه ماه از من می خواهند. من همه اعتبارم را از استقلال و طرفداران دارم و برای خوشحالی آن ها از هیچ کوششی کوتاهی نمی کنم. اگر هم الان مسائل را می گویم فقط برای این است که همه بدانند چه خبر هست، وگرنه بیش تر وقت ها سکوت می کنم، چون دوست ندارم کسی از دست من ناراحت گردد. مسائل مدیریتی تا زمانی که به تیم لطمه نزند به من و بازیکنان ارتباطی ندارد، اما وقتی اختلافات و دعوا های شخصی مدیریتی به فرایند مثبت تیم لطمه می زند، مجبورم واکنش نشان دهم. امروز در بخش هایی از باشگاه واقعا ضعیف هستیم.

او در مورد اتفاقاتی که درباره پفراینده های انضباطی باشگاه استقلال اتفاق افتاده است، گفت: وقتی بعد از داربی، آقای غلامپور و بازیکن من بدون نماینده حقوقی باشگاه به کمیته انضباطی می فرایند و کسی همراه آن ها نمی رود و برای دفاع از از این بچه ها کاری انجام نمی گردد، می دانید یعنی چه؟ یعنی برای دفاع از حقوق باشگاه تنها هستید. وقتی کسی نیست از فدراسیون بپرسد چرا جلسه کمیته انضباطی بازی سپاهان با پرسپولیس را به بعد از داربی انداختید، چه کار باید کرد؟ آیا شما می دانید با داور داربی که همه تایید کردند پنالتی ما را نگرفت، چه برخوردی شد؟ یا داور بازی ما با صنعت نفت آبادان؟! یا وقتی بعد از بازی با پیکان برای اعتراض به تعویض های آن ها پول نداشتیم شکایت مان را در فدراسیون ثبت کنیم، به عنوان سرمربی چه کار باید کنم؟!

مجیدی ادامه داد: من عادت ندارم مدام اعتراض کنم، اما باوجود آن که همه مدیران در حال کوشش هستند، امروز تیم ما حتی مشکل تامین تغذیه تمرینی دارد و اعضای تیم (آقای عبداللهی و فرزاد) از جیب شخصی شان این هزینه ها را پرداخت می نمایند. این در شرایطی است که قرارداد و دریافتی سرپرست تیم و یا فرزاد بعنوان مدیر اجرایی تیم با کلی سابقه خجالت آور است و این جا باید از آن ها عذرخواهی کنم که حتی نصف قبلی ها هم پاداش و پول نگرفته اند.

سرمربی استقلال درباره دستیار ایتالیایی اش گفت: گابریل پین، یکی از بهترین مربیان اروپاست که چهار سال در تیم ملی ایتالیا تئوریسین و دستیار اول پراندلی بوده، اما حالا که با معرفی کاناوارو و به عنوان مشاور قرار است به تهران بیاید، چرا برخی ها دنبال این هستند که مشکل تراشی نمایند؟ برای حضور این مشاور که قرار است همکار من باشد و بر تیم های پایه هم نظارت و سیستم فنی آن ها را ساماندهی کند، به جای تشویق و حمایت، خودم باید دنبال بلیت و ویزا باشم و برای انجام مقدمات حضور این مربی به مدیران زنگ بزنم و جواب ندهند!

او تاکید نمود: به خدا وظیفه من پیگیری این مسائل نیست. کار من امور فنی تیم است و این جا از 9 صبح تا 9 شب کار می کنم و در مقابل بهترین تیم های آسیا بهترین نتایج رو گرفتیم یا در دربی مقابل کلی بازیکن باکیفیت پرسپولیس به جز گل حتی یک موقعیت ندادیم و با اشتباه داوری باختیم که همه دیدند. از نظر سبک بازی هم طرفداران راضی هستند.

سرمربی استقلال گفت: چیزی که من می بینم شرایط اسفناک استقلال و دخالت های نابجاست. باشگاه حتی امکانات ابتدایی را ندارد. برای اصلاح این شرایط نباید مدیران ضعیف گذشته را منصوب نمایند و در امور اجرایی و روزمره باشگاه دخالت ننمایند. امروز در باشگاه همه کوشش می نمایند، اما این استقلال بی نظم محصول سال ها بی انضباطی و بی کفایتی است. متاسفانه عده ای هم به جای کار کردن فقط پشت تریبون ها هستند و با پچ پچ کردن در فضای مجازی چوب لای چرخ تیم و مربی می گذارند. من حواسم به همه دشمنان و سرباز پیاده ها هست. عده ای با حضور من دست شان کوتاه شده و آغاز به حاشیه سازی می نمایند.

او اضافه کرد: من همواره با طرفداران صادق بوده ام و سعی می کنم قبل از اینکه مسائل را به آن ها بگویم در درون خانواده و باشگاه حل کنم. صبر من حدی دارد و اگر مجبورم نمایند با طرفدار واضح تر حرف خواهم زد. من تا آخرین بازی فصل فهرست خروجی ندارم و برای جذب بازیکنان جدید هم تا زمانی که بازیکنان کنونی پول نگیرند و تمدید ننمایند فهرستی نخواهم داد.

مجیدی در خاتمه درباره میزبانی تیمش در مرحله حذفی رقابت های لیگ قهرمانان آسیا گفت: درباره بازی با الهلال عربستان یک نکته را باید به مدیران باشگاه استقلال و فدراسیون فوتبال بدون تعارف گفت. استقلال باید میزبان این مسابقه باشد و کفایت فدراسیون سوریه که منجر به تغییر میزبانی شد را الگو قرار بدهیم تا هر طور شده این میزبانی را از دست ندهیم.

منبع: عصر ایران

به "مجیدی: تا آخرین بازی فصل فهرست خروجی ندارم، با بازیکن 160 میلیون تومانی قرارداد 2 میلیاردی بستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجیدی: تا آخرین بازی فصل فهرست خروجی ندارم، با بازیکن 160 میلیون تومانی قرارداد 2 میلیاردی بستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید