افزایش قیمت گوشت و مرغ تا آخر سال نداریم

به گزارش وبلاگ تام فورد، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: مردم برای خرید گوشت و مرغ عجله نکنند چرا که تا آخر سال افزایش قیمتی در این حوزه نداریم.

افزایش قیمت گوشت و مرغ تا آخر سال نداریم

به گزارش گروه اقتصادی وبلاگ تام فورد به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسن عباسی معروفان با اشاره به اینکه جوجه ریزی در مرغداری ها از شش ماه قبل شروع شده است گفت: برای ایام دهه فجر، عید و ماه رمضان برنامه ریزی در مورد فراوری مرغ صورت گرفت و بالغ بر 140 میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گرفت.

وی ادامه داد: با شیوع بیماری کرونا کشش جامعه در این حالت به این میزان نبود و باعث شد تا در بازار مازاد مرغ داشته باشیم.

عباسی معروفان با بیان اینکه طرح ضربتی خرید تضمینی مازاد فراوری مرغ از یک اسفند سال 98 شروع شد، ادامه داد: در بازار تمام مرغ هایی که به فروش نرفته بود، جمع آوری شد و روزانه بالغ بر 1500 تن مرغ از مرغداری ها خریداری شد که این رقم در گذشته روزانه 200 تا 500 تن بود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام ادامه داد: دولت و سازمان برنامه و بودجه منابع اقتصادی خوبی در اختیار ما گذاشت ما توانستیم پول مرغداران را به صورت نقدی پرداخت و به قیمت مصوب از آن ها خریداری کنیم.

وی با اشاره به اینکه با توجه به شرایط موجود نباید بگذاریم فراوری کنندگان متضرر شوند گفت: مرغ را از مرغداری ها با قیمت مصوب 12،900 تومان خریداری می کنیم و تا اطلاع ثانوی این خرید ادامه خواهد داشت تا زمانی که مرغ مازاد در بازار وجود داشته باشد خرید تضمینی ادامه دارد.

عباسی معروفان اضافه نمود: تعطیلی رستوران ها، دانشگاه ها و تالار ها باعث شد مصرف مرغ نسبت به مدت مشابه 40 درصد کاهش یابد.

وی درباره برنامه اتخاذ شده در فراوری مرغ اضافه نمود: در دوره قبل 140 میلیون قطعه جوجه ریزی داشتیم که مرغداران در دوره بعدی به 125 میلیون و دوره جدید به 115 میلیون قطعه رساندند تا مازاد زیادی نداشته باشیم و فراوری کنندگان متضرر نشوند.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام گفت: با پیگیری های اجرا شده از ستاد ملی تنظیم بازار کشور اجازه صادرات مرغ از دیروز مصوب شد و صادرات تا ده روز آینده صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه صادرات به گونه ای خواهد شد که کمبودی در بازار ایجاد نشود، اضافه نمود: گوشت مرغ و گوشت قرمز به میزان کافی و با قیمت مناسب در بازار موجود است و در هر ساعتی از شبانه روز در فروشگاه ها مرغ و گوشت تازه و منجمد با قیمت مصوب وجود دارد و در دسترس همگان است و تا انتها سال افزایش قیمتی نخواهیم داشت.

وی در رابطه با تأمین نهاده های دامی گفت: برنامه ریزی خوبی اجرا شده اخیراً با تصمیم دولت تمام نهاده های دامی که دپو شده بود وارد بازار شد و رئیس جمهور اجازه ترخیص 4 میلیون تن کالای اساسی را که 75 درصد آن نهاده دامی است، داد و وارد کشور شده و قیمت ها متناسب شده است.

وی درباره ذخایر دامی اضافه نمود: در سال 98 بیش از سه میلیون تن ذخایر را به مرغداری ها و دامداری ها فروختیم و مسئله ای برای تأمین نهاده ها برای فراوری مرغ در کشور در سال 99 نخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "افزایش قیمت گوشت و مرغ تا آخر سال نداریم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش قیمت گوشت و مرغ تا آخر سال نداریم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید