سینمای کشورها در چه تاریخی بازگشایی می شوند؟

به گزارش وبلاگ تام فورد، پس از تعطیلی شمار قابل توجهی از سینماهای دنیا به سبب شیوع ویروس کرونا، کشورهای مختلف به تدریج برنامه زمانی بازگشایی سالن های سینمایی را تحت شرایط ویژه اعلام می نمایند.

سینمای کشورها در چه تاریخی بازگشایی می شوند؟

به گزارش وبلاگ تام فورد، آمریکا به عنوان عظیمترین بازار سینمایی دنیا از اواسط ماه مارس و در پی شیوع ویروس کرونا، سالن هایی سینمایی خود را تعطیل کرد و اکران همه فیلم های مهم هم به تعویق افتاد و حالا جورجیا به عنوان اولین ایالت آمریکا سالن های سینمایی خود را از تاریخ 27 آوریل (8 اردیبهشت) بازگشایی نموده و ایالت تگزاس نیز هم از اول ماه می (12 اردیبهشت) درهای سینما را بار دیگر به روی مخاطبان باز نموده است. فرآیند بازگشایی سینماها در آمریکا به صورت ایالت به ایالت در حال اجرا است.

اما چین که کانون اصلی شیوع ویروس کرونا در دنیا بود دستور تعطیلی سینماها را از 24 ژانویه (4 بهمن) صادر کرد اما پس از کنترل این بیماری همه گیر، 500 سالن سینمایی در آخر هفته 20 تا 22 مارس (1 تا 3 فروردین) فعالیت خود را به صورت آزمایشی از سر گرفتند اما تنها چند روز بعد در 28 مارس (9 اردیبهشت) و با دستور اداره ملی فیلم این کشور تعطیل شدند. هنوز تاریخ جدید بازگشایی سینماهای چین اعلام نشده است.

برنامه بازگشایی سینماها در سایر کشورها بر اساس آنچه تا به امروز اعلام شده به توضیح زیر است:

فرانسه: تاریخ بازگشایی: حداقل 2 ژوئن- 13 خرداد (دولت فرانسه اعلام نموده سینماها به همراه دیگر محوطه های هنری حداقل تا 2 ژوئن تعطیل باقی خواهند ماند. 6 هزار سالن سینمایی فرانسه از 14 مارس تعطیل شدند و رویدادهای فرهنگی شامل حضور بیش از 5 هزار نفر حداقل تا سپتامبر اجازه برگزاری ندارند و جشنواره فیلم کن نیز به دلیل این قانون انتها تصمیم به عدم برگزاری دوره هفتاد وسوم خود گرفت)

اسپانیا: تاریخ بازگشایی/ 25 می تا 8 ژوئن- 5 تا 19 خرداد (بر اساس طرح چهار مرحله ای بازگشایی کسب و کارها در اسپانیا، اغلب فعالیت ها چون سالن های سینما از تاریخ 25 می می توانند فعالیت خود را شروع نمایند. از تاریخ 8 ژوئن ظرفیت سینماها افزایش و سینماهای مراکز تجاری نیز فعال خواهند شد. هنوز طرحی در سطح استانی اعلام نشده و انتظار می رود سالن های سینما در شهرهای مهم مادرید و بارسلون حداقل تا 8 ژوئن- 19 خرداد تعطیل هستند)

ایتالیا: تاریخ بازگشایی/ 15 ژوئن - 16 خرداد (سینماهای ایتالیا در تاریخ اشاره شده می توانند با ظرفیت حداکثر 200 نفر فعالیت خود را از سر بگیرند. استفاده از ماسک اجباری است و اقدامات فاصله گذاری اجتماعی چون فاصله میان مخاطبان و رزرو آنلاین نیز اعمال خواهد شد. ایتالیا اولین کشور اروپایی بود که شرایط قرطینه گفت)

آلمان: تاریخ بازگشایی/ 15 می تا اول ژوئن- 26 اردیبهشت تا 12 خرداد (بازگشایی سینماها در آلمان به صورت ایالتی انجام می گردد و از میان 16 ایالت، 8 ایالت تاریخ 19 می را به این منظور اعلام نموده اند)

سوئد: بر اساس سیاست کلی سوئد، سینماهای این کشور تا به امروز دستوری برای تعطیلی دریافت ننموده اند. هرچند مجموعه سینماهای زنجیره ای Filmstaden که 35 درصد از سهم بازار سینمایی این کشور را در دست دارد به تاسی از سیاست دنیای مالک خود یعنی کمپانی AMC، از 12 مارس برابر با 22 اسفند فعالیت خود را متوقف کردند. با این وجود بعضی سینماهای مستقل در سوئد با رعایت فاصله گذاری اجتماعی وقفه ای در فعالیت خود ایجاد نکردند.

اتریش: تاریخ بازگشایی/ 1 جولای-11 تیر (حداکثر ظرفیت سینماها 250 نفر خواهد بود و از تاریخ اول اوت (11 مرداد) این ظرفیت به 500 نفر با اعمال قوانین فاصله گذاری اجتماعی افزایش خواهد یافت)

کرواسی / تاریخ بازگشایی: 1 می -12 اردیبهشت (مجوز فعالیت مجدد سینماها در کرواسی از اول می صادر شده اما سینماهای واقع در مراکز عظیم خرید باید تا تاریخ 5 ژوئن (16 خرداد) برای از سرگیری فعالیتشان صبر نمایند)

قبرس: تاریخ بازگشایی/ 14 جولای- 24 تیر (سینماها در فضای آزاد به عنوان بخشی از فاز سوم این کشور بین 9 تا 13 جولای (19 تا 23 تیر) مجددا فعال خواهند شد و سینماها در فضاهای بسته نیز 14 جولای (24 تیر) بازگشایی می شوند)

جمهوری چک: تاریخ بازگشایی/ 11 می -22 اردیبهشت (سینماها در فاز پنجم و پایانی بازگشایی کسب و کارها در کشور جمهوری چک و با حداکثر ظرفیت 100 نفر فعال شدند)

دانمارک: تاریخ بازگشایی/ 8 ژوئن -19 خرداد (تمامی 169 مجموعه سینمایی در دانمارک از 12 مارس و همزمان با اعلام قرنطینه نسبی در این کشور تعطیل شدند و می توانند به همراه سایر موسسات فرهنگی از 8 ژوئن (19 خرداد) شروع به کار نمایند)

استونی: تاریخ بازگشایی/ 1 جولای- 11 تیر (تجمعات عظیم عمومی از اول جولای با حداکثر ظرفیت هزار نفر در فصای باز و حداکثر 50 درصد ظرفیت تا 500 نفر در فضاهای بسته شامل سالن های سینما مجاز است)

فنلاند: تاریخ بازگشایی/ 1 ژوئن- 12خرداد (تجمعات در فضاهای داخلی محدود به حداکثر 500 نفر است. بنیاد فیلم فنلاند مبلغ یک میلیون یورو برای ایجاد فضایی ایمن در سینماها از دولت این کشور دریافت نموده است)

یونان: تاریخ بازگشایی/ 1 ژوئن- 12 خرداد

هنگ کنگ: تاریخ بازگشایی/ 8 می- 19 اردیبهشت

ایسلند: تاریخ بارگشایی / 4 می- 15 اردیبهشت

ایرلند: تاریخ بازگشایی / 10 اوت - 20 مرداد

لتونی: تاریخ بازگشایی/ 12 می- 23 اردیبهشت

لیتوانی: تاریخ بازگشایی/ 31 می- 11 خرداد

هلند: تاریخ بازگشایی/ 1 ژوئن - 12 خرداد

نروژ: تاریخ بازگشایی/ 7 می-18 اردیبهشت

لهستان: تاریخ بازگشایی/ 1 ژوئن- 12 خرداد

پرتغال: تاریخ بازگشایی/ ژوئن- خردادماه

رومانی: تاریخ بازگشایی/ حداقل 15 ژوئن- 26 خرداد

اسلواکی: تاریخ بازگشایی/ 1 می- 12 اردیبهشت

بوسنی و هرزگوین: تاریخ بازگشایی/ 14 می -25 اردیبهشت

بلغارستان: تاریخ بازگشایی/ 11 می-22 اردیبهشت

کره جنوبی: تاریخ بازگشایی/29 آوریل - 10 اردیبهشت

سوئیس: تاریخ بازگشایی/ 8ژوئن-19 خرداد

بریتانیا: تاریخ بازگشایی/ 4 جولای- 14 تیر (دولت بریتانیا بر اساس اعلام پیشین 4 جولای را به عنوان تاریخ موقت بازگشایی سینماها درنظر گرفته اما هنوز اطلاعات بیشتری در این باره اعلام ننموده است)

اوکراین: تاریخ بازگشایی/ 10 ژوئن-21 خرداد

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سینمای کشورها در چه تاریخی بازگشایی می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سینمای کشورها در چه تاریخی بازگشایی می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید