عربستان همه مرزهای خود را برای یک هفته بست

به گزارش وبلاگ تام فورد، عربستان سعودی یکشنبه شب گفت که مرزهای زمینی، دریایی و هوایی این کشور را به دنبال شیوع گونه جدیدی از ویروس کرونا در کشورهای غربی از جمله انگلیس به صورت موقت بسته است.

عربستان همه مرزهای خود را برای یک هفته بست

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس)، یک مقام در وزارت کشور عربستان سعودی گفت، همه پروازهای خارجی بین المللی مسافران جز در موارد استثنایی به صورت موقت به مدت یک هفته به حالت تعلیق درآمده که این محدودیت به مدت یک هفته دیگر نیز قابل تمدید است غیر از پروازهای خارجی که هم اینک در خاک عربستان هستند و به آن ها اجازه ترک کشور داده می شود.

بر اساس اعلام وزارت کشور عربستان، ورود به این کشور از طریق گذرگاه های خشکی و دریایی برای مدت یک هفته به طور موقت تعلیق شده است که این مدت هم قابل تمدید است.

وزارت کشور عربستان سعودی افزوده است: کلیه افرادی که طی سه ماه گذشته از کشورهای اروپایی یا کشورهایی که کرونا در آن شیوع یافته وارد خاک عربستان شدند، بایستی تست کرونا بدهند.

همچنین کسانی که طی حدود دو هفته اخیر از طریق پرواز و از کشورهای اروپایی وارد خاک عربستان شدند، بایستی به مدت دو هفته در خانه قرنطینه شوند.

پیش از این نیز، همزمان با افزایش نگرانی ها در پی شیوع گونه جدیدی از ویروس کرونا در جنوب انگلیس کشورهای هلند، بلژیک، فرانسه، ایتالیا، آلمان، ایران، کویت و ترکیه نیز پروازهای ورودی از انگلیس را ممنوع کرده بودند کرده بودند.

اعمال محدودیت های اضطراری اخیر توسط برخی کشورها در شرایطی صورت می گیرد که وزیر بهداشت انگلیس، گونه شناسایی شده جدید ویروس کرونا را به لحاظ سرعت شیوع، مهارناپذیر خوانده است.

منبع: عصر ایران

به "عربستان همه مرزهای خود را برای یک هفته بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان همه مرزهای خود را برای یک هفته بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید