توقف فرایند کاهشی کرونا در کشور، احتمال بازگشت محدودیتها

به گزارش وبلاگ تام فورد، سخنگوی وزارت بهداشت از توقف فرایند کاهشی بیماری در کشور از هفته گذشته اطلاع داد و گفت: شرایط در تمام نقاط کشور به شدت حساس و شکننده است. بنابراین رعایت پروتکل های بهداشتی در این ایام به عنوان اصلی مهم و موثر در تامین سلامت و معیشت مردم است.

توقف فرایند کاهشی کرونا در کشور، احتمال بازگشت محدودیتها

به گزارش وبلاگ تام فورد به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری گفت: با ایجاد ثبات نسبی در فرایند موارد بستری در استان مازندران، شهرستان های این استان، از شرایط قرمز خارج شده اند. در حال حاضر 18 شهرستان کشور نارنجی، 154 شهرستان در شرایط زرد و 276 شهرستان در شرایط آبی قرار دارند.

وی اضافه نمود: در هفته گذشته استان های مازندران، گلستان، گیلان و همدان به ترتیب دارای بیشترین میزان بروز هفتگی موارد مثبت بستری و همچنین استان های مازندران، گیلان، آذربایجان غربی، اردبیل و گلستان دارای بیشترین میزان بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری بوده اند.

لاری ادامه داد: از هفته گذشته شاهد توقف فرایند کاهشی بیماری در کشور بوده ایم و متاسفانه در بعضی استان ها به دلیل عادی انگاری شرایط تعداد موارد بستری روزانه کووید-19 در حال افزایش است. بنابراین شرایط در تمام نقاط کشور به شدت حساس و شکننده است.

بنابراین رعایت پروتکل های بهداشتی در این ایام به عنوان اصلی مهم و موثر در تامین سلامت و معیشت مردم است و مطمئنا ایجاد موج جدید بیماری در کشور، منتج به بازگشت و اعمال محدودیتهای سختگیرانه و تعطیلی بخشی از کسب و کارها می گردد.

وی گفت: امیدواریم با تقویت کوشش همگانی و افزایش انگیزه عمومی مردم در عمل به توصیه های بهداشتی شاهد پیشگیری از خیز جدید بیماری در کشور باشیم.

منبع: جام جم آنلاین

به "توقف فرایند کاهشی کرونا در کشور، احتمال بازگشت محدودیتها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توقف فرایند کاهشی کرونا در کشور، احتمال بازگشت محدودیتها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید